Дистанційне навчання з 30.03. по 08.05.2020р.
Розклад занять
1.
Дитина в соціумі / Природа
2.Малювання
3.Музика
10.10____________________
Художня
праця
|
1.
Математика
2. Природа
космосу
3.Фізкультура
10.10_______________
Робота за інтересами «Ліплення»
|
1. Аплікація
2. Розвиток
мови
3.
Музика 10.10____________________
Валеологія
|
1.Грамота
2. Лего
- конструювання
3.
Фізкультура 10.10_______________
Гурток
«Грайлик»
|
1.
Художня література
2.
Ліплення
3. Народознавство/ _________________________________
Дітям про безпеку +
СХД
|
«Битися
чи не битися»
«Якщо
ти скоїв поганий вчинок»
02.04.2020р.
01.04.2020р.
30.03.2020 р.
Заняття " Природа"
Тема:
ТЕМА: ВОДА – БЕЗЦІННИЙ ДАР ПРИРОДИ
Птахи
рідного краю
Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з птахами
нашої місцевості, із особливостями їхнього життя; закріплювати знання про
перелітних пташок, уміння впізнавати їх за загадками; розширювати уявлення
про весняні зміни в житті птахів; узагальнювати, систематизувати знання про
перелітних птахів; розвивати логічне мислення, мовлення, пам’ять; викликати
пізнавальний інтерес до вивчення природи рідного краю; спонукати до
спостережень у природі за птахами; виховувати естетичні почуття краси
навколишнього світу природи, бажання піклуватися про пташок, дбайливо
ставитися до них. Попередня робота: спостереження за птахами; бесіди про
перелітних птахів; розглядання ілюстративних матеріалів; читання художніх
творів.
Матеріал: картки із зображенням перелітних птахів
(шпак, жайворонок, соловей, лелека); аудіозапис голосів птахів; схематичне
зображення пташиних будинків-гнізд; сюжетна картина « Лелеки ».
31.03.2020р. Заняття "Математика"
|
Мета:
продовжувати вчити дітей лічити в межах 10; учити прямої та оберненої лічби;
закріплювати вміння співвідносити кількість предметів із цифрою, знання про
склад чисел у межах 10;вправляти в умінні орієнтуватися у просторі, у
серіації предметів за розміром в умінні складати задачі; навчати
орієнтуватися у часі; дати уявлення про задачу; виховувати прагнення
допомагати одне одному.
Попередня
робота: бесіди про космос, дидактичні ігри («Склади предмет з геометричних
фігур», «Від найменшого до найбільшого», «Котра година», «Збудуй ракету»).
Матеріал: малюнки інопланетянина та літаючої тарілки; годинники (пісковий, механічний,
електронний); навчальний годинник з великими стрілками; площинні геометричні
фігури; картки з квітками (для вивчення складу числа); пелюстки з картону;
цукерки; цифри 1—10; набір геометричних фігур (кожної по 10), картки зі
знаками «>», «<», «=» (для кожної дитини); пласкі зображення планет з
цифрами від 1 до 10.
|
План роботи старшої групи
на період
карантину з 16.03. 2020 по 30.04.2020
Дата
|
Зміст роботи
|
16.03.2020
|
1.
Опрацювати:
-
лист МОН № 1/9-154 від 11.03.2020 щодо запровадження карантину для усіх типів
закладів освіти.
-
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України,
спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) »
від 16.03.2020 р.
|
17.03.2020
|
1.
Виконувати рішення тимчасових обласних протиепідемічних комісій, висвітлених
у соцмережах.
2.
Скласти план роботи на період карантину в умовах дистанційного навчання.
|
18.03.2020
|
1.
Самоосвіта. Перегляд безкоштовних вебінарів:
-
вебінар «Як підготувати дитину до шкільного життя»;
-
вебінар «Психолог у інклюзивному дошкільному закладі».
2.
Провести генеральне прибирання із використанням дезінфікуючих речовин.
|
19.03.2020
|
1.
Перегляд відеоблогів психологічного змісту Ю.Б. Гіпленрейтер:
-
«Мотивація до навчання»;
-
«Щаслива дитина»;
2.
Впорядкувати наочно-дидактичні матеріали, іграшки, навчально-методичні
посібники, дидактичні ігри.
|
20.03.2020
|
1.
Перегляд відеоблогів Ю.Б. Гіпленрейтер:
-
«Спілкування з дитиною»;
-
«Творчий потенціал дитини».
2.
завершити створення картотеки рухливих і музично-дидактичних ігор та добірку
і виготовлення дитячих масок-наголівників.
|
23.03.2020
|
1.
Перегляд відеоблогу Ю.Б. Гіпленрейтер:
-
«Як розвивати емоційний інтелект».
2.
Підготувати матеріали до «круглого столу» з проблеми «Наступність між
дошкільною та шкільною ланкою освіти»:
-
Моніторинг готовності старших дошкільників до школи.
|
24.03.2020
|
1.
Організація дистанційного навчання з дітьми старшої групи «Бджілка».
2.
Запропонувати батькам виготовити в домашніх умовах захисні маски для кожної
дитини.
|
25.03.2020
|
Підготувати
картку самоаналізу стану освітньої роботи у групі щодо розв’язання завдань
трудового виховання.
|
26.03.2020
|
Провести
аналіз інтернет-ресурсів та скласти методичну скарбничку «Сучасні інноваційні
технології дошкільної освіти».
|
27.03.2020
|
1.
Опрацювати новинки фахової преси.
2.
Опрацювати та поширити у вайбер-групі для батьків:
-
правила безпеки для дитини «16 питань, відповіді на які мають знати усі
діти».
|
30.03.2020
|
Опрацювати
та поширити у вайбер-групі для батьків:
-
«50 обов’язкових завдань для дошкільника на карантин».
|
31.03.2020
|
Опрацювати
та поширити у вайбер-групі для батьків:
-
«Карантиноправила від Наталії Гуркіної».
|
01.04.2020
|
Опрацювати
зміст нової програми розвитку дитини від народження до шести років «Я у
Світі», 2019 та «Впевнений старт».
|
02.04.2020
|
Робота
над темою самоосвіти «Лего-конструювання в ДНЗ», виготовлення дидактичного
матеріалу.
|
03.04.2020
|
1.
Пройти онлайн-курс «Заклади освіти в умовах епідемії».
2.
Пройти онлайн-курс «Зручна методика для вихователів і цікава для вихованців».
|
06.04.2020
|
Зробити
добірку та скласти актуальні подарунки для батьків дітей старшої групи із
циклу «Скоро я піду до школи».
|
07.04.2020
|
Скласти
конспекти підсумково-оцінювальних занять із дітьми старшої групи із розділів:
-
Логіко-математичний розвиток;
-
Мовленнєвий розвиток і навчання елементів
грамоти.
|
08.04.2020
|
1.
Виготовити дидактичний матеріал до Тижня знань з основ безпеки
життєдіяльності.
2.
Підготувати конспекти занять до Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності.
|
09.04.2020
|
Зробити
добірку дидактичних ігор з різних освітніх ліній БКДО та сформувати
картотеку.
|
10.04.2020
|
1.
Скласти комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей старшої групи на
квітень-травень 2020.
2.
Підготувати матеріал для проведення групових батьківських зборів на кінець
навчального року.
|
13.04.2020
|
1.
Прослухати онлайн-вебінар «Соціальні інновації».
2.
Редагувати перспективно-календарне планування освітньої роботи на
квітень-травень 2020 р.
|
14.04.2020
|
Організувати
консультпункт для батьків в онлайн-режимі щодо роботи з дітьми на період
карантину.
|
15.04.2020
|
Самоосвіта:
«Новітні технології у роботі з дітьми дошкільного віку».
|
16.04.2020
|
Переглянути
вебінар «Правила дистанційної комунікації між учасниками освітнього процесу».
|
17.04.2020
|
1.
Організувати у вайбер-групі фотоконкурс «Великодній кошик» та «Прикрашаю
писанку разом із мамою».
2.
Оновити папку «Червона Книга України».
|
21.04.2020
|
Переглянути
вебінар «Як зберегти психічне здоров’я
в умовах ізоляції».
|
22.04.2020
|
Підготувати
консультацію для батьків та педагогів «Як вберегти себе від паніки».
|
23.04.2020
|
Переглянути
вебінар «Практичні поради щодо організації дистанційного навчання».
|
24.04.2020
|
Підготувати
консультацію для батьків та педагогів «Як боротися із дитячою істерикою».
|
27.04.2020
|
1.
Переглянути вебінар «Інструменти для вирішення конфліктів: важливі навички
для освітян».
2.
Індивідуальні консультації для батьків групи в онлайн-режимі під час
карантину.
|
28.04.2020
|
1.
Опрацювання фахової методичної літератури та інтернет-видань.
2.
Написання календарних планів на травень 2020 р.
|
29.04.2020
|
Підготувати
перелік завдань із грамоти, математики, на які діти повинні дати відповіді у
кінці навчального року.
|
30.04.2020
|
1.
Переглянути вебінар «Медіаграмотність та інструменти перевірки інформації:
тексти, фото, відео».
2.
Скласти звіт роботи про дистанційне навчання за березень - квітень 2020 р.
|
Контрольні заняття з математики та розвитку мовлення
*********************************************************************************************
ТЕМА: ВОДА – БЕЗЦІННИЙ ДАР ПРИРОДИ
Мета: збагачувати уявлення дітей про об'єкт неживої природи – воду,
формувати уявлення про роль води для
рослин, тварин, людей, вчити визначати властивості
та якості води; розвивати пізнавальний інтерес до явищ природи, сприяти розвитку спостережливості та уваги; виховувати майбутнього споживача води, екологічну
свідомість та бережливе ставлення до
води.
Хід
заняття
1. Організаційний момент
Психогімнастика «Росинки»
Настав ранок. Сонечко ще дрімало. У лісі всі спали, тільки пташки
прокинулися і заспівали: «Чик-чирик».
На травинках прокинулися росинки. Вони покачалися, кивнули пташкам,
потягнулися, заплескали в долоні і сказали всім радісно: «З добрим ранком».
Разом з усіма росинки розбудили і злу кропиву. Вона виставила свої колючки і
обпекла росинки. Стиснулися росинки від болю, злякалися, притихли.
Але вітерець відкотив росинки від кропиви, і вони впали в
будиночок-дзвіночок. Здивувалися росинки, озирнулися і зраділи, що поряд немає
злої кропиви. Блакитний дзвіночок був дуже красивим. Ось таким (Руки, пальці).
Дзвіночок захитався і задзвенів: «Дінь-дон, дінь-дон».
Росинки умили дзвіночок, його стеблинку, пелюстки, листочки. Попрощалися і
покотилися далі.
Гра «Збери краплинку» (по всій груповій кімнаті розвішані краплинки води, діти збирають усі
краплинки)
Бесіда: Діти, що таке вода?
А якою буває вода?
А чи потрібна вона нам?
А навіщо вона нам?
2. Основна частина
Дидактична
гра «Кому потрібна вода?»
Вихователь: Вода важлива для всього живого.
Кому ж вона потрібна?
Вихователь
пропонує дітям обрати собі картку і пояснити кому і для чого потрібна вода.
Гра
«Де живе вода» (стани води)
Де ще можна зустріти краплинку води?
Вихователь показує дітям зображення води
в різних станах (сніг, пар, лід). В яких
станах вона буває? (твердих, рідких, газоподібних).
Фізкультхвилинка
«Мама хмаринка»
Уявіть, що я ваша мама Хмаринка., а ви мої дітки крапельки. Дітки, робіть
все що я вам скажу, Крапельки, вам час вирушати в дорогу, полетіли краплинки на
землю, пострибали, пострибали. (діти стрибають) Нудно їм стало по
одинці стрибати.
Зібралися вони разом і потекли маленькими веселими струмочками (діти
взявшись за руки складають струмочок). Зустрілися струмочки і стали
великою річкою. (струмочки утворюють один ланцюжок). Текла, текла річка і
потрапила у велике море. (діти роблять велике коло і йдуть по колу.)
Плавали,
плавали крапельки та згадали що мама Хмаринка наказувала їм повернутися додому.
А тут і сонечко стало пригрівати. Випарувалися крапельки і повернулися до мами
Хмаринки.
Дослід. Колір, смак та запах води.
Подивіться
на воду. Яка вона? (безбарвна, прозора). Подумайте а як можна ще перевірити
прозорість води? (опустити що-небудь в стаканчик).
А як ви гадаєте, що це за вода? (брудна вода). Давайте ж перевіримо
прозорість води цієї склянки і іншої склянки. Беремо камінчик і кладемо в
обидві склянки.
-
Що помітили? ( в
забрудненій склянці камінця майже не видно, а в чистій воді його можна
побачити)
-
Чому? (вода прозора і
чиста)
-
А як ми можемо змінити
колір води? (додати фарбу). Діти додають у воду фарбу, порівнюють з чистою
водою.
-
А яка вона на смак? (вода
не має смаку).
-
Як ми можемо змінити смак
води? (додати цукор або сіль)
-
А як дізнатися чи має вона
запах? (понюхати воду)
Створення чистого і
брудного озерця (плакат з картками)
3.
Висновок.
Тема: Вивчення вірша Н. Забіли «Сірий звір»
Мета: Ознайомити дітей із творчістю Наталі Забіли, ознайомити з
віршами , які писала поетеса для діток. Вчити уважно слухати вірші, визначати
про кого говориться в віршах. Розвивати увагу, пам”ять, мову, мислення.
Виховувати інтерес до віршів поетеси.
Матеріали: вірші
Н. Забіли « Метелик», «
Сірий звір»
Хід заняття:
1. Створення
позитивного настрою.
Вправа
«Здрастуй!»
Здрастуй,
сонце золоте!
Здрастуй,
небо голубе!
Здрастуй,
деревце мале!
Здрастуй,
чистий білий сніг!
Привітав
я вас усіх!
2. Біографія Наталі Забіли
Народилася у дворянській родині з великими мистецькими
традиціями.
Дівчинка зростала в атмосфері захоплення художнім словом,
музикою, живописом. І це, певна річ, вплинуло на її розвиток, художні смаки.
Вона багато читала, зокрема твори Тараса Шевченка, і вже в дитинстві намагалася
писати вірші. Письменниця дуже любила діток, та писала для них багато віршиків,
такі як: « Метелик» , « Сірий звір», « Сорока –білобока», « Про дівчинку
Маринку та руду кішку»
3.Презентація та вивчення вірша Н.
Забіли « Сірий звір»
Два хлопчики, два хлопчики
Несли відро води.
Зустріли звіра сірого:
-Розбіглись хто куди!-
Відерце перекинулось-
І витекла вода!
А сірий звір з-під кущика
Лякливо вигляда…
4. Дидактична гра « Який зайчик?»
Мета: вчити до іменників добирати прикметники. Розвивати
увагу, мову. мислення.
Вихователь каже: зайчик який….
5. Фізкультхвилинка
Забавлялись зайченята, (встають, руки піднімають вгору)
Виглядаючи маму і тата. (руки на поясі, повертаються праворуч-ліворуч)
Ось так лапку до лапки. (плескають в долоні)
Ось так шапку до шапки. (руки піднімають до голови)
Ось так — вусом потрусили.(хитають головою)
Так — так — так! (стрибають
на місці).
6. Гра « Торбинка запитань»
Мета: Закріплювати вміння добирати відповіді на
поставлені запитання, добираючи прикметники і дієслова до іменників та
узгоджуючи прикметники з іменниками в роді, числі і відмінку.
Хід гри: Ігрова ситуація, в якій до дітей приходить Зайчик
Питайлик
(площинне зображення, або іграшка) з торбинкою в якій
овочі (морква, бурячок, капуста) Питайлик дістає їх із торбинки запитуючи
: – Морква яка?
Якими словами про нього можна сказати? (оранжева, довгаста, смачна, солодка, соковита, ) .
Капуста яка? (
зелена, кругла, смачна, тверда, хрумка
соковита).
Буряк який? (
червоний, твердий, маленький, солодкий, довгастий або круглий).
Описування овочі за зразком вихователя:
Це – морква. Вона довгаста, оранжева, твнрда і солодка. Моркву
додають у суп, борщ, в салат.
Це – капуста. Вона кругла, зеленого кольору, в середині зелена. У капусти є
Багато листочків. З буряка варять борщ, роблять всілякі
салати.
Це – буряк. Він круглий, червоний. Буряк спілий, смачний,
солодкий. У
нього є хвостик. За хвостик буряк можна тримати.
З буряка варять борщ, додають у різні салати.
Розгортання діалогу між Питайликом і буряком з допомогою
дітей.
Введення дітей в уявну рольову ситуацію, де овоч
розмовляє".
Питайлик : Бурячок :
Де ти взявся ? – Я
виріс на городі.
Ким ти був раніше ? – Стебельце.
Хто твоя мама ? – Насінинка.
Хто до тебе прилітав ? – Бджілки, пташки.
Який ти на смак ? – Солодкий.
Чому ти котишся ? – Бо я круглий.
Чи є в тебе братики ?– Є, багато.
Ти брудне чи чисте ? –Я, брудний, мене потрібно помити
,бо я ріс у землі
Далі побудова запитань до моркви та капусти.
8. Підсумок заняття.
Тема: Світ тварин
Мета: розширити й уточнити знання дітей про домашніх тварин,
їх різноманітність і середовище існування; допомогти дітям зрозуміти залежність
життя тварин від тепла та людей; розкрити
цінність тварин у природі, їх важливість та значимість; виховувати любов та
шанобливе ставлення до тварин, повагу до
вірності, відданості домашніх улюбленців; почуття відповідальності за
приручених тварин, розуміння цінності та недоторканності іншого життя.
Обладнання: мультимедійна дошка, зразок будиночка
собачки (малюнки), недомальовані будиночки собачки, мольберт, простий олівець,
дидактична гра «Портрет кішки», дидактична гра «Зоомагазин».
Хід заняття
I. Організаційний момент
В сучасному світі людина
все далі відходить від природи. Спілкування з нею
поступово замінюється соціальними мережами, комп’ютерними
іграми, телефонами. Дуже часто ми
забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони
відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові.
Наші домашні улюбленці
так багато роблять для нас: охороняють, дарують
радість
спілкування, а іноді навіть рятують життя,
чекаючи від нас лише уваги. Вони для нас лише сторінка життя, а
ми для них і є все життя.
Бесіда:
Хто такі домашні улюбленці?
Чому вони наші вірні друзі?
А
які тварини є у вас дома?
Хто
за ними доглядає?
Що допомогаєте робити ви?
Сьогодні
на наше заняття прийшла дівчинка Оленка, вона має свою домашню улюбленицю і
хоче трішки нам про неї розповісти. Давайте ж послухаємо віршик, який
приготувала нам Оленка і дізнаємося що ж це за тварина.
«Коли киця любить, а
коли сердиться»
Киця любить, як по спинці
Гладжу киценьку свою,
Як дарую їй гостинці,
Кашку,молочко даю.
Киця сердиться на мене,
Як смикну її за хвіст:
Очі зробляться зелені
І не п'є тоді й не їсть.
(М.Познанська)
Бесіда за змістом: Що любить котик?
Що не можна робити з котиком? Чому?
А що їсть киця?
А чи можна ображати тварин? Чому?
II. Основна частина
А зараз дітки відгадайте загадку,
і ми дізнаємося про кого ж сьогодні будемо говорити.
Хто
з хвостиком і з вушками,
В кого лапки є з подушками?
Як ступа, ніхто не чує,
Тихо крадучись, полює.
І маленькі сірі мишки
Утікають геть від... (кішки)
В кого лапки є з подушками?
Як ступа, ніхто не чує,
Тихо крадучись, полює.
І маленькі сірі мишки
Утікають геть від... (кішки)
Так,
дітки це кішка. Ви молодці, відгадали, а тепер давайте пограємо в гру.
Дидактична гра «Портрет
кішки»
Мета гри: навчити складати ціле з чотирьох і більше частин, згрупувати дітей
та виховувати бажання працювати разом.
Хід гри: діти утворюють дві
команди, за вказівкою вихователя починають працювати у своїх групках, складаючи
з розрізних частин суцільну картину, в ході роботи допомагають один одному.
Діти,
та є ще одна тварина. І мені відомо, що він гавкає, кусає та наш дім охороняє.
Хто це такий? (собака)
А зараз
про цю тварину буде у нас вікторина.
Вікторина «Що ти знаєш про
собаку?»
1.Які вона частини тіла має?
2.Як їсти хоче, що жує?
3.А як голос подає?
4.Скільки вушок в
неї є?
5.От скажіть мені малята, як у собаки назвати тата?
6.А хто мені може сказати, як у собаки дитинча назвати?
7.Яку користь для людини приносить ця тварина?
8.А як собаку називати, які їй клички можна дати?
- Молодці діти, гарно відповідали.
Гра
«Домалюй»
Мета
гри: познайомити дітей з частинами будинку в якій проживає собака,
продовжувати виховувати бажання
працювати разом, вчити визначати ті частини, яких не вистачає на малюнку.
Хід
гри: діти
утворюють дві команди, визначають ті частини, яких не вистачає на малюнку, за
вказівкою вихователя домальовують необхідні частини та зафарбовують хатинку для собаки.
Фізкультхвилинка
«Котик»
Сірий котик міцно спав,
(імітація дії)
Навіть пісню не співав.
Та, нарешті, пробудився
(вправи для шиї)
І довкола обдивився.
Став смачненько потягатись
(потягування)
І чистенько умиватись
(масаж дрібних м'язів обличчя)
Порозчісував він вуса
Довгі-довгі, русі-русі.
Зуби й кігті нагострив
(вправи для кистей рук)
Й до комірчини побрів
(ходьба на місці)
Буде мишку полювати
І добро оберігати.
Ми, як котик, відпочили,
Щоб зміцніли наші сили.
У кожної тваринки, яка живе
в будинку, є свої речі як і в будь якої людини. Як ви гадаєте, діти, які це
можуть бути речі? (відповіді дітей).
Дидактична гра «Зоомагазин»
Мета
гри: навчити дітей визначати необхідні
речі для домашніх тварин, пояснити дітям для чого вони призначені.
Хід гри: в купі змішаних картинок діти повинні обрати те, що необхідне для домашніх улюбленців і прикріпити біля зображень кішки та собаки.
Перегляд
мультфільму «Весела дружба»
III. Підсумок заняття
-Діти, про кого ми сьогодні з вами
говорили?
-Хто такі домашні улюбленці?
-Що ви дізналися про тварин?
-Для чого їх заводять люди?
Література:
1. Кращий подарунок: Загадки,
вірші, оповідання – Харків: ПП «Поляков В. К.», 2006. – 384с.
2. Дитячий
віршограй. – Х.: Белкар-книга, 2006. –
64с.
3. Інтернет-ресурс
Інтегроване заняття екологічного спрямування:
"Я маленька частина великого світу"
Відкритий показ: Використання інноваційних методик на фізкультурному занятті (Єфіменко М. М.)
Тема: Подорож
до зимового лісу
Мета: удосконалювати
рухові вміння дітей, продовжувати вчити дітей зберігати стійку рівновагу і
правильну поставу при ходьбі по обмеженій площі, закріплювати вміння дітей
повзати по гімнастичній лаві стоячи на колінах та кистях рук, удосконалювати
стрибки на обох ногах через предмет, розвивати координацію рухів, гнучкості,
спритності, уяви, виховувати цікавість до занять з фізкультури, прищеплювати
дітям якості: сміливість, дружбу, взаємодопомогу.
Хід заняття:
Вихователь заносить кошик з горішками та листом від білочки.
- Діти, нас білочка запрошує в гості до зимового лісу. А ви хочете до лісу?
Підемо? Білочка передала нам чарівні горішки. Вони допоможуть нам потрапити до
лісу. Візьміть горішки в долоні, сядьте на килимок, потріть їх долоньками, щоб
сталося диво і ми перенеслися в ліс.
Масаж рук
Дрімає ліс зимовий вранці,
Закутаний у білий сніг,
І одіяльця ті срібляться
Хоча блиск місяця й потух.
Ось ми з вами і опинилися у зимовому лісі.
Основні рухи:
1 1. Подув вітерець і засипані снігом гілочки на деревцях
повільно захилиталися
В.п.
– лежачи на спині, руки вздовж тулуба, плавні рухи руками
2. Потихеньку прокидаються звірі
в своїх норках і після сну розминають свої лапки
В. п.-лежачи на спині, руки
вздовж тулуба, згинання і розгинання ніг
в олінах
3. Ось вовчок виліз зі своєї норки
В. п.-ходьба на низьких четвереньках
4. За ним прокинувся клишоногий ведмедик
В. п.- ходьба на високих
четвереньках
5. Подивилися звірята навкруги, як красиво все довкола. Багато снігу намело
В. п.- лежачи на животі, упор
на кисті рук, піднімання та опускання голови.
Піднялися на носки
Зразу трішки підросли (ходьба на
носках)
І побігли по лісочку (біг)
Ну а зараз крок повільний
Ми подихаємо вільно (повільне
дихання)
Через річечку по мостику
Йде лиска і виляє рудим хвостиком (імітування
лиски)
Ведмідь клишоногий по лісі гуляє
По колоді він спритно переповзає (повзання
по гімнастичній лаві)
На дорозі в нас якісь сліди
То мабуть зайці, скік сюди і скік
туди (стрибки на обох ногах)
А тепер мої звірята, хочете у гру пограти?
Рухлива гра «Лісові звірі»
Ось ми і побували у зимовому лісі. Вам сподобалося? Але прийшла пора з лісом
прощатися, у дитячий сад нам повертатися. І знов допоможуть нам в цьому чарівні
горішки.
Ми дуже весело погрались
У лісі ми нагостювались
Ну а тепер нам уже час
Повертатися у наш дитячий сад
Ось і повернулися ми із чарівного
лісу до дитячого садка. Раз, два, три,
де ж мої діти? Ось вони.
Підсумок заняття
Тема: застосування ефективних методів і прийомів навчання дітей зображення предметів
Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей із нетрадиційною технікою малювання ( зубною щіткою, вушними паличками, пір’їнкою). Вчити за допомогою зубної щітки передавати колючу та пухнасту фактуру ялинки, розташовуючи її по середині аркуша паперу. Закріпити вміння оздоблювати малюнок за допомогою вушних паличок. Вчити передавати характер музики малюнком.
Розвивати уяву
дітей, творчість, фантазію, музичний слух.
Виховувати охайність в роботі, творчі та естетичні
почуття, викликати у дітей почуття радості при сприйнятті створених малюнків.
Хід заняття:
Психогімнастика:
Здрастуйте,
гості!
Здрастуй, сонце
золоте!
Здрастуй, небо
голубе!
Здрастуй,
деревце мале!
Здрастуй, чистий
білий сніг!
Привітав я вас
усіх!
Вихователь: - Ой, діти, що це? –малюнок.
-Звідки він взявся? - упав.
-Він упав з виставки. ( вихователь вішає
малюнок до інших малюнків.
Вихователь: - Це малюнки невідомих художників.
Давайте роздивимося їх і спробуємо відгадати, що намагалися вони передати в
малюнку.
(Діти
роздивляються малюнки і висловлюють свою думку)
На
дошці висять малюнки намальовані зубною щіткою, пір’їнкою та вушними паличками.
Вихователь: - А ось і самі художники, давайте з ними
ближче познайомимося.
(вихователь показує зубну щітку, вушні палички та
пір'їнку.
Вони з'явилися у нашій групі непросто
так, майстри хочуть навчити нас з вами малювати.
(Діти разом в вихователем розглядають ялинку).
Запитання:
-Які бувають ялинки? – (високі і низькі)
-Якого кольору ялинка?- (зеленого)
-З яких частин складається ялинка? (стовбур, гілки,
голочки)
-Які гілочки вгорі, внизу? (короткі, довгі)
Вихователь: -А давайте подивимося картини інших відомих
художників, як вони сприймають ялинку та відтворюють її в своїх картинах.
(діти роздивляються по телевізору картини відомих
художників).
Вихователь: -Ну,що спробуємо і ми навчитися малювати
ялинку? (так)
(діти сідають на свої місця).
-Перш ніж почати
малювати , давайте познайомимося із художницею, Зубною щіткою.
-Візьміть в руки
зубну щітку, покрутіть її вправо-вліво.
-Для того , щоб
намалювати ялинку зубною щіткою, не
треба багато води, вона любить густу фарбу, напівсуху.
Пояснення, як малювати ялинку.
Ялинку потрібно малювати з гори до низу, по середині аркуша паперу.
Вмокнули щітку у фарбу прикласти до аркуша, зображуючи верхівку ялинки. Ведемо
щітку до низу, а потім розводимо мазки вправо-вліво. Вгорі гілки короткі.
Намагайтеся доторкатися до аркуша усім ворсом щітки, щоб від кожної ворсинки
залишився слід. По середині – гілки довгі, малюємо їх таким же способом як і
верхні. Нижче гілки у ялинки найдовші.
Ось яка колюча та пухнаста вийшла ялинка.
Вихователь: Втомилася наша художниця-щітка, відклали її
на тарілочку.
Час прийшов познайомитися з наступною художницею - вушною паличкою, яка
допоможе нам оздобити картину білими сніжинками. Для цього нам потрібна біла
фарба та майстерність наша.
-А тепер ви спробуйте щіткою та вушною паличкою намалювати картину. А
надихне вас на творчість красива музика.
-Які гарні ви намалювали ялинки, час відпочити. Підніміться зі стільчиків
та вийдіть на килимок.
Фізкультхвилинка:
На ялинку сніг спадав (Присідання)
Голочки їй лоскотав (Згинання
пальчиків)
Гілочки додолу гнув (Нахили до
кожної ноги)
В білу шубку загорнув (Імітація з
махами рук)
Щоб ялинка мила
Спала не тремтіла (Долоньки до
щічки)
Звучить музика « Завірюха», діти уважно слухають музику.
Запитання:
-Яку пору року
нагадала вам ця мелодія? (Зиму)
-Яке явище природи
відображено в цьому музичному творі?
( метелицю)
( Діти стоять у
колі, вихователь роздає мішечки з кульками з піноплату)
Вихователь: Діти, давайте це зимове явище відобразимо в грі. Носикам вдихнемо повітря, а ротиком видихнемо в
трубочку. Яка гарна метелиця у нас вийшла. Час нам ближче познайомитися ще з одним художником - пір'їнкою . А зараз
наберемо на пір'їнку фарбу і під музику спробуємо зобразити
метелицю, намагаючись вловити ритм музики на мольберті. Час нам повернутися до наших малюнків і
відтворити метелицю на малюнку. ( Діти повторюють урок пір’їнки).
Вихователь: Діти, відставте
все в сторонуі подивіться на мене.
Тож з яким
художником вам найбільше сподобалося працювати, із зубною щіткою, вушною
паличкою чи пір'їнкою? Мені сподобалися всі ваші роботи, а чиї роботи вам
сподобалися - покажіть за допомогою сніжинки. Найбільше сніжинок біля роботи отрмав(-ла)…
Заняття закінчено.
Виставка з предметного малювання
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Тема: Як запобігти дорожньотранспортній пригоді?
Мета: вчити дітей правилам дорожнього руху, прищеплення розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил поведінки на дорозі, навчити приймати участь у дорожньому русі без негативних наслідків, виробляти навички спостережливості, вчити правильно реагувати на сигнали світлофора, вчити бути дисциплінованим на дорозі.
Хід заняття
I. Сюрпризний момент (прихід дорожніх знаків)
II. Основна частина
1. Читання вірша про дорожні знаки
2. Бесіда « Чому потрібні правила на дорозі?»
3. Питання до дітей ( як потрібно переходити вулицю?, навіщо нам дорожні знаки?, навіщо ми вивчаємо правила?)
4. Читання твору «Казка про правила дорожнього руху» з метою закріпити знання дітей про правила пересування на дорозі
III. Підсумок заняття
1. Гра «Ми чемні пішоходи» з метою закріпити знання дітей про світлофор та дорожні знаки
Гра-подорож «У країну спорту»
Мета: сприяти здоровому способу життя вихованців, розвивати уважність, спостережливість, виховувати позитивне ставлення до спорту.
Хід заняття:
I. Організаційний момент
1. Бесіда «Любіть спорт» (коротка розповідь про те, що таке спорт, навіщо він потрібен)
II. Основна частина
1. Перегляд «спортивних» зображень
2. Фізкультхвилинка «Руки вгору підняли, повітря вдихнули»
3. Запитання до дітей «Чи знаєте ви що таке шкідлива звичка?» (вихователь допомагає формувати думку)
4. Перегляд зображень зі шкідливими звичками, коротка бесіда
III. Підсумок заняття
Тема: «Моя
країна – єдина Україна»
Мета: формувати
знання дітей про те, що земля, на якій
ми живемо називається Україна, закріпити знання про державні символи
України (прапор, герб, гімн), формувати пізнавальний інтерес до вивчення
історії рідного краю і розвивати світогляд, пам’ять, мовлення. Виховувати у
дітей глибинні почуття любові до свого краю, гордості за історію країни та її
народ.
Матеріали: зображення
з символами країни, Державний прапор, герб, карта України
Хід
заняття:
I.
Організаційний
момент
1.
Діти
ви любите подорожувати?
2.
Уявне
занурення в країну мрій (діти закривають очі і вимовляють всі разом чарівні
слова (рекс, пекс, фекс), відкривають очі і бачуть перед собою карту України)
II.
Основна
частина
1.
Розповідь
про нашу Батьківщину
2.
Запитання
до дітей ( Як ви думаєте, що таке Батьківщина?)
3.
Фізкультхвилинка
«Ми мандруємо, мандруємо»
4.
Розповідь
про державні символи
5.
Дидактична
гра «Держава квітуча»
III.
Підсумок
заняття
Немає коментарів:
Дописати коментар